Acest conținut este protejat cu parolă. Pentru a-l vedea, te rog să introduci parola mai jos:

Related Posts
Iată mai jos câteva exemple de Studiu de Caz pentru Examenul de Diriginte de Șantier Responsabil Tehnic cu execuția:modele studiu de caz examen diriginte de santier sau responsabil tehnic cu ...
READ MORE
Cu ochii la criza sanitară dar cu piciorul pe accelerație: diriginții de șantier cer investiții publice și susținerea domeniului rezidențial ca unică soluție pentru restartarea economiei naționale
În plină criză sanitară și cu restricții de circulație impuse majorității populației trebuie să manifestăm responsabilitate, să păstrăm distanța și să respectăm regulile. Tocmai de aceea soluția economică o reprezintă ...
READ MORE
Podul suspendat de la Brăila a fost deschis circulației
Podul suspendat peste Dunăre de la Brăila/Galați – Tulcea a fost deschis astăzi circulației, cu restricții pe timpul nopții.https://arenaconstruct.ro/podul-peste-dunare-a-fost-deschis-circulatiei/
READ MORE
Membrii asociaţiei regăsesc mai jos contractul de sponsorizare în vederea redirecţionării impozitului pe profit. Aveţi astfel ocazia ca  o bună parte din impozitul pe profit să îl redirecţionaţi către asociaţia profesională. Completaţi ...
READ MORE
MDRAP a introdus spre dezbatere publică următorul proiect de act normativ -Ordin pentru modificarea şi completarea reglementării tehnice Normativ privind proiectarea, executarea şi exploatarea sistemelor de alimentare cu apă şi canalizare ...
READ MORE
MDRAP a scos spre dezbatere publică Regulamentul de Recepţie al lucrărilor. Considerăm acest document ca fiind util şi de interes deosebit, tocmai de aceea solicităm diriginţilor de şantier să se ...
READ MORE
În urma consultării membrilor asociației, Președintele a decis ca ziua în care se va desfășura Adunarea Națională a Colegiului Tehnic al Diriginților de Șantier să fie sâmbătă- 4 noiembrie 2017.Evenimentul ...
READ MORE
Pași procedură recepție lucrări de construcții
Pașii necesari a fi parcurși pentru a realiza procedura de recepție a lucrărilor de construcții sunt următorii, conform H.G. 343/2017:            
READ MORE
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier vă solicită să veniţi cu soluţii la completarea sistemului calităţii în domeniul construcţiilor prin reglementarea activităţii dirigintelui de şantier. În acest sens, pe baza recomandărilor ...
READ MORE
Anul trecut a fost completată / modificată Legea 10 privind calitatea în construcţii prin Legea 177/2016. Conform noilor reglementări dirigintele de şantier este pasibil de amenzi, nu tocmai mici, în ...
READ MORE
Protejat: Exemple Studiu de Caz Examen Diriginte de
Cu ochii la criza sanitară dar cu piciorul
Podul suspendat de la Brăila a fost deschis
Contract sponsorizare – redirecţionare impozit pe Profit
MDRAP Dezbatere publică modificare NP-133 -… sisteme
MDRAP Dezbatere publică asupra Regulamentului de Recepţie
Adunarea Națională a Colegiului Tehnic al Diriginților de
Pași procedură recepție lucrări de construcții
Protejat: Lege privind organizarea şi exercitarea profesiei de
Ce sancţiuni riscă diriginţii de şantier