Acest conținut este protejat cu parolă. Pentru a-l vedea, te rog să introduci parola mai jos:

Related Posts
Iată noul regulament de recepţie a lucrărilor de construcţii şi instalaţii
Iată mai jos noul Regulament privind recepţia lucrărilor de construcţii şi instalaţii. El se poate descărca de aici: Descarcă apăsând Click chiar aici noul Regulament pentru recepţia constructiilor şi instalaţiilor- mai 2017 sau ...
READ MORE
Despre autorizarea firmelor de execuţie, proiecte şi consultanţă conform Legii 10
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier a solicitat MDRAP să expună care este stadiul de implimentare a regulamentului de autorizare / certificare a firmelor de proiectare, consultanţă şi execuţie, cu ...
READ MORE
S-a făcut o nouă modificare a Legii 10 privind calitatea în Construcţii. Principala schimbare o reprezintă faptul că firmele de proiectare, execuţie şi consultanţă vor trebui să se certifice. Legea a fost aprobată ...
READ MORE
Vă propunem modelul de Certificat de Membru spre analiză. Dacă aveţi propuneri le puteţi trimite până la data de 10.05.2016 pe adresa de email secretariat@colegiu-diriginti-santier.ro . model certificat de membru colegiul tehnic ...
READ MORE
Membrii asociaţiei regăsesc mai jos contractul de sponsorizare în vederea redirecţionării impozitului pe profit. Aveţi astfel ocazia ca  o bună parte din impozitul pe profit să îl redirecţionaţi către asociaţia profesională. Completaţi ...
READ MORE
C.T.D.S. a participat la dezbaterea publică privind Modificarea H.G.925 – Regulamentul de verificare şi expertizare a proiectelor tehnice şi execuţiei lucrărilor de construcţii
În data de 31.04.2017 - C.T.D.S. a participat la dezbaterea publică privind Modificarea H.G.925 - Regulamentul de verificare şi expertizare a proiectelor tehnice şi execuţiei lucrărilor de construcţii. Dezbaterea a fost ...
READ MORE
Descarcă NP112 - normativ privind proiectarea fundaţiilor de suprafaţă.
READ MORE
CTDS RTE – GROUPAMA Asigurarea profesională obligatorie a diriginților de șantier
Pentru încheierea asigurării sau pentru mai multe informații, contactați reprezentanții Groupama:Madalina PaduraruMobil 0752.524.102Email madalina.paduraru@groupama.roOdagiu IonelaMobil 0740.157.623Email ionela.odagiu@groupama.roColegiul Tehnic al Diriginților de Șantier împreună cu GROUPAMA a conceput un pachet special ...
READ MORE
În urma consultării membrilor asociației, Președintele a decis ca ziua în care se va desfășura Adunarea Națională a Colegiului Tehnic al Diriginților de Șantier să fie sâmbătă- 4 noiembrie 2017.Evenimentul ...
READ MORE
Iată categoriile de clădiri la care I.S.U.(pompierii) trebuie să facă parte din comisia de recepție
Iată mai jos, în conformitate cu articolul 30.1. din Legea 307/2006 privind apărarea împotriva incendiilor, care sunt categoriile de clădiri la care este obligatorie prezența inspectorilor I.S.U. la momentul recepției ...
READ MORE
Iată noul regulament de recepţie a lucrărilor de
Despre autorizarea firmelor de execuţie, proiecte şi consultanţă
S-a modificat Legea 10 privind calitatea în construcţii.
Propunere model de Certificat de Membru
Contract sponsorizare – redirecţionare impozit pe Profit
C.T.D.S. a participat la dezbaterea publică privind Modificarea
NP112 – normativ privind proiectarea fundaţiilor de suprafaţă
CTDS RTE – GROUPAMA Asigurarea profesională obligatorie a
Adunarea Națională a Colegiului Tehnic al Diriginților de
Iată categoriile de clădiri la care I.S.U.(pompierii) trebuie