Acest conținut este protejat prin parolă. Pentru a-l vizualiza te rog să introduci parola mai jos:

Related Posts
Membrii asociaţiei regăsesc mai jos contractul de sponsorizare în vederea redirecţionării impozitului pe profit. Aveţi astfel ocazia ca  o bună parte din impozitul pe profit să îl redirecţionaţi către asociaţia profesională. Completaţi ...
READ MORE
Iată mai jos punctul de vedere final al CTDŞ cu privire la H.G. 925. 047 - 2017 - CTDS punct de vedere HG925 -
READ MORE
Dirigenţie de şantier fără impunerea unor tarife minime, ce să asigure calitatea supervizării, nu poate exista. În acest sens Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier propune membrilor săi tarifele minime de ...
READ MORE
Răspuns ASF cu privire la asigurarea obligatorie
C.T.D.S. a solicitat un punct de vedere ASF cu privire la următoarea speţă: dacă în perioada de execuţie şi de contract dirigintele de şantier a avut asigurarea profesională, dar se ...
READ MORE
Iată lista completă de procese verbal ce se întocmesc la o construcţie normală: Fişa Obiectivului; Numiri pentru diriginte de şantier, responsabil tehnic cu execuţia, responsabilul cu controlul calităţii, şeful de ...
READ MORE
Anul trecut a fost completată / modificată Legea 10 privind calitatea în construcţii prin Legea 177/2016. Conform noilor reglementări dirigintele de şantier este pasibil de amenzi, nu tocmai mici, în ...
READ MORE
Descarcă NE 013-2002 Cod de practică pentru execuţia elementelor prefabricate din beton, beton armat şi beton precomprimat
READ MORE
Adunarea Naţională a Diriginţilor de Şantier(1)
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier aceasta a apărut ca o nevoie evidentă de organizare a specialiştilor în construcţii. Deşi dispunem un rol extrem de important în sistemul calităţii, nu ...
READ MORE
Curs legislație în domeniul calității lucrărilor de instalații. Calitatea lucrărilor de infrastructură rutieră.
Curs de legislație în domeniul asigurării calității lucrărilor de construcții. Calitatea lucrărilor de infrastructură rutieră. Începând cu 1 ianuarie 2018 Legea 10/1995 prevede obligativitatea pregătirii continui a specialiștilor autorizați sau certificați. Cui ...
READ MORE
Curs legislație în domeniul calității lucrărilor de construcții. Calitatea lucrărilor de zidărie și din beton armat.
Curs de legislație în domeniul asigurării calității lucrărilor de construcții. Calitatea lucrărilor din zidărie și din beton armat. Începând cu 1 ianuarie 2018 Legea 10/1995 prevede obligativitatea pregătirii continui a specialiștilor ...
READ MORE
Contract sponsorizare – redirecţionare impozit pe Profit
Punct de vedere CTDŞ cu privire la H.G.
Tarife minime propuse pentru dirigenţie de şantier
Răspuns ASF cu privire la asigurarea obligatorie
Lista proceselor verbale ce se întocmesc la o
Ce sancţiuni riscă diriginţii de şantier
NE 013-2002 Cod de practică pentru execuţia elementelor
Adunarea Naţională a Diriginţilor de Şantier(1)
Curs legislație în domeniul calității lucrărilor de instalații.
Curs legislație în domeniul calității lucrărilor de construcții.
 

This post is password protected. Enter the password to view any comments.