Acest conținut este protejat prin parolă. Pentru a-l vizualiza te rog să introduci parola mai jos:

Related Posts
CR 2-1-1.1-2013 Cod de proiectare a construcţiilor cu pereţi structurali de beton armat.
READ MORE
La acest moment recepția lucrărilor de construcții nu se mai poate face fără diriginte de șantier. Acesta este cel care va înainta un Referat cu punctul de vedere privind calitatea ...
READ MORE
Noua taxă aferentă ISC pentru lucrările de construcţii
Ca urmare a modificării legii 10/1995 privind calitatea în construcţii, prin aplicarea legii 177/2015, noul cuantum al taxei aferente ISC este de: 0,5% din valoarea investiţiei, valoare considerată fără TVA; ...
READ MORE
MDRAP va modifica normele de aplicare ale legii 50. Documentul a fost introdus spre dezbatere publică şi poate fi descărcat şi de aici: norme de aplicare ale legii 50 2016 Principala modificare ...
READ MORE
S-a făcut o nouă modificare a Legii 10 privind calitatea în Construcţii. Principala schimbare o reprezintă faptul că firmele de proiectare, execuţie şi consultanţă vor trebui să se certifice. Legea a fost aprobată ...
READ MORE
Descarcă NP112 - normativ privind proiectarea fundaţiilor de suprafaţă.
READ MORE
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier organizează cursuri de pregătire pentru Examenul de Diriginţi de Şantier. Cursurile se vor realiza pe domenii şi pe subdomenii în funcţie de numărul de persoane ...
READ MORE
Iată lista completă de procese verbal ce se întocmesc la o construcţie normală: Fişa Obiectivului; Numiri pentru diriginte de şantier, responsabil tehnic cu execuţia, responsabilul cu controlul calităţii, şeful de ...
READ MORE
Consiliul Legislativ a dat Aviz Negativ asupra Legii ce dorea incriminarea Diriginţilor de Şantier pentru atribuţii ce nu le aveau în sarcină. Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier s-a autosesizat cu privire la ...
READ MORE
CR 2-1-1.1-2013 Cod de proiectare a construcţiilor cu
Cum facem recepția dacă beneficiarul nu a avut
Noua taxă aferentă ISC pentru lucrările de construcţii
Se modifică normele de aplicare ale Legii 50
S-a modificat Legea 10 privind calitatea în construcţii.
NP112 – normativ privind proiectarea fundaţiilor de suprafaţă
Cursuri de pregătire pentru Examenul pentru Diriginte de
La DigiTv despre sistemul calităţii în construcţii
Lista proceselor verbale ce se întocmesc la o
Consiliul Legislativ a dat Aviz Negativ Legii ce
 

This post is password protected. Enter the password to view any comments.