Acest conținut este protejat prin parolă. Pentru a-l vizualiza te rog să introduci parola mai jos:

Related Posts
În perioada 08-09 septembrie se va organiza în Bucureşti cursul de pregătire pentru examenul de responsabil tehnic cu execuţia şi diriginţi de şantier pentru specializarea de "Reţele Electrice". Scopul cursului este ...
READ MORE
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier organizează cursuri de pregătire profesională continuă pentru specialiştii în domeniul construcţiilor. Programul cursurilor este următorul: Constanța: 02.09.2017 Cursul de la Timișoara va avea loc în cadrul Hotel ...
READ MORE
Procedura de autorizare a Responsabililor Tehnici cu execuţia
S-a publicat noua procedură de autorizare a Responsabililor Tehnici cu Execuţia. Acest lucru s-a realizat prin Ordinul nr. 1895/2016. Principalele modificări constau în faptul că activitatea Responsabilului Tehnic cu Execuţia se va ...
READ MORE
MDRAP a propus spre dezbatere publică Hotărârea privind controlul de stat al calităţii în construcţii. De aici puteţi descărca propunerea noastră privind punctul de vedere al asociaţiei: 042-2016-ctds-punct-de-vedere-regulament-verificare Acesta nu a fost transmis ...
READ MORE
MDRAP a introdus spre dezbatere publică documentul numit : Strategia Naţională a Locuirii. Documentul poate fi deschis de aici: http://www.mdrap.ro/hg-pentru-aprobarea-strategiei-nationale-a-locuirii sau poate fi descărcat de aici: Strategia Nationala a Locuirii Invităm membrii să se pronunţe ...
READ MORE
Iată mai jos punctul de vedere final al CTDŞ cu privire la H.G. 925. 047 - 2017 - CTDS punct de vedere HG925 -
READ MORE
Dirigintele de șantier are obligația de a verifica înainte de începerea execuției lucrărilor de construcții dacă sunt îndeplinite condițiile legale și dacă există lipsuri. De foarte multe ori ne rezumăm la ...
READ MORE
Programul Adunării Naţionale a Diriginţilor de Şantier din data de 03 septembrie 2016 - aici detalii şi lista celor înscrişi până la această dată. 10.00 – 10.15 Deschiderea şi prezentarea programului ...
READ MORE
Conform art. 8.1.7. din NE 012 executantul va realiza încercarea la tracţiune, încercarea la îndoire simplă şi încercarea la îndoire dezdoire  pe câte trei epruvete din fiecare lot şi diametru.
READ MORE
Curs pregătire examen „Reţele Electrice”
Înscriere curs Modul 1 -Legislaţia ce vizează verificarea
Procedura de autorizare a Responsabililor Tehnici cu execuţia
MDRAP- Se modifică controlul de stat al calităţii
MDRAP: Strategia Naţională a Locuirii- document în dezbatere
La DigiTv despre sistemul calităţii în construcţii
Punct de vedere CTDŞ cu privire la H.G.
Model raport întocmit de dirigintele de șantier la
Programul Adunării Naţionale a Diriginţilor de Şantier 2016
Câte încercări pe armătură se realizează?
 

This post is password protected. Enter the password to view any comments.