Acest conținut este protejat prin parolă. Pentru a-l vizualiza te rog să introduci parola mai jos:

Related Posts
Iată care sunt obligațiile legale ale dirigintelui de șantier. O eroare des întâlnită și cu care este confruntat dirigintele de șantier o reprezintă sancționarea acestuia pentru obligații care nu îi revin ...
READ MORE
MDRAP a introdus în dezbatere publică un nou Regulament de verificare şi expertizare tehnică de calitate a proiectelor, a execuţiei lucrărilor şi a construcţiilor. Documentul se poate descărca spre consultare de ...
READ MORE
În vederea clarificării responsabilităţilor care revin diriginţilor de şantier şi pentru asigurarea creşterii gradului de pregătire  şi asigurare profesională, Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier şi-a propus promovarea în Parlamentul României ...
READ MORE
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier a transmis în data de 03.05.2016 propuneri de parteneriat către următoarele asociaţii: Ordinul Arhitecţilor din România Asociaţia Inginerilor Constructori Proiectanţi de Structuri Asociaţia Inginerilor Constructori din România Asociaţa ...
READ MORE
Programul Adunării Naţionale a Diriginţilor de Şantier din data de 03 septembrie 2016 - aici detalii şi lista celor înscrişi până la această dată. 10.00 – 10.15 Deschiderea şi prezentarea programului ...
READ MORE
Descarcă de mai jos: P118-99 Normativ de siguranţă la foc a construcţiilor: normativ-de-siguranta-la-foc-a-constructiilor-ind_p_118_1999
READ MORE
Asociaţia Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier ţine să anunţe parteneriatul pe care l-a deschis în această lună cu HeidelbergCement România S.A. Colaborarea dintre cele două părţi constă în sprijinul financiar ...
READ MORE
În perioada 08-09 septembrie se va organiza în Bucureşti cursul de pregătire pentru examenul de responsabil tehnic cu execuţia şi diriginţi de şantier pentru specializarea de "Reţele Electrice". Scopul cursului este ...
READ MORE
Descarcă NP112 - normativ privind proiectarea fundaţiilor de suprafaţă.
READ MORE
Despre autorizarea firmelor de execuţie, proiecte şi consultanţă conform Legii 10
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier a solicitat MDRAP să expună care este stadiul de implimentare a regulamentului de autorizare / certificare a firmelor de proiectare, consultanţă şi execuţie, cu ...
READ MORE
Eroare des întâlnită: dirigintele de șantier sancționat pentru
MDRAP Regulamentul de verificare şi expertizare a proiectelor
Lege privind Organizare şi Exercitarea profesiei de Diriginte
Înaintare propunere parteneriat
Programul Adunării Naţionale a Diriginţilor de Şantier 2016
P118-99 Normativ de siguranţă la foc a construcţiilor
Parteneriat CTDŞ – HeidelbergCement România
Curs pregătire examen „Reţele Electrice”
NP112 – normativ privind proiectarea fundaţiilor de suprafaţă
Despre autorizarea firmelor de execuţie, proiecte şi consultanţă
 

This post is password protected. Enter the password to view any comments.