Acest conținut este protejat prin parolă. Pentru a-l vizualiza te rog să introduci parola mai jos:

Related Posts
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier vă solicită să veniţi cu soluţii la completarea sistemului calităţii în domeniul construcţiilor prin reglementarea activităţii dirigintelui de şantier. În acest sens, pe baza recomandărilor ...
READ MORE
Descarcă P73 - Instrucţiuni tehnice pentru proiectarea şi executarea recipienţilor din beton armat şi beton precomprimat pentru lichide.
READ MORE
Înscrierea a avut loc cu succes.
READ MORE
Necesitatea unei Legi de Organizare a Diriginţilor de şantier şi a Manualelor Dirigintelui de Şantier Noi am propus şi susţinem necesitatea unei Legi de organizare a diriginţilor de şantier pe modelul ...
READ MORE
Dirigintele de șantier are obligația de a verifica înainte de începerea execuției lucrărilor de construcții dacă sunt îndeplinite condițiile legale și dacă există lipsuri. De foarte multe ori ne rezumăm la ...
READ MORE
La acest moment recepția lucrărilor de construcții nu se mai poate face fără diriginte de șantier. Acesta este cel care va înainta un Referat cu punctul de vedere privind calitatea ...
READ MORE
Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier organizează cursuri de pregătire profesională continuă pentru specialiştii în domeniul construcţiilor. Programul cursurilor este următorul: Constanța: 02.09.2017 Cursul de la Timișoara va avea loc în cadrul Hotel ...
READ MORE
În vederea clarificării responsabilităţilor care revin diriginţilor de şantier şi pentru asigurarea creşterii gradului de pregătire  şi asigurare profesională, Colegiul Tehnic al Diriginţilor de Şantier şi-a propus promovarea în Parlamentul României ...
READ MORE
CTDŞ a transmis către MDRAP următorul punct de vedere cu privire la intenţia MDRAP de a păstra pentru asociaţiile profesionale strict statutul de invitaţi şi nu cel de membri în ...
READ MORE
Iată mai jos punctul de vedere final al CTDŞ cu privire la H.G. 925. 047 - 2017 - CTDS punct de vedere HG925 -
READ MORE
Protejat: Lege privind organizarea şi exercitarea profesiei de
P73 – Instrucţiuni tehnice pentru proiectarea şi executarea
Înscrierea a avut loc cu succes
Adunarea Naţională a Diriginţilor de Şantier(3). Legea de
Model raport întocmit de dirigintele de șantier la
Cum facem recepția dacă beneficiarul nu a avut
Înscriere curs Modul 1 -Legislaţia ce vizează verificarea
Lege privind Organizare şi Exercitarea profesiei de Diriginte
CTDŞ a solicitat MDRAP introducerea Asociaţiilor Profesionale ca
Punct de vedere CTDŞ cu privire la H.G.
 

This post is password protected. Enter the password to view any comments.